Virškinamojo trakto uždegimas

Virškinamojo trakto uždegimas, pasireiškiantis dažnesniu nei įprastai (daugiau nei 3 kartai per parą) tuštinimusi skystesnės konsistencijos išmatomis (kartais su krauju), vėmimu, karščiavimu, pilvo skausmais, yra gastroenteritas. Tai ūminė liga, trunkanti iki 7 d., bet ne ilgiau nei 14 d. Gastroenteritą sukelia virusai ar bakterijos. Vaikams gastroenterito priežastis taip pat gali būti ir alergija maistui.

Ūminiu infekciniu virusiniu gastroenteritu dažniausiai serga vaikai. Būtent vaikai dažniausiai gydomi stacionare ir dažniausia ligos priežastis – rotavirusas ar norovirusas. Bakterinį gastroenteritą dažniausi sukelia bakterijos Campylobacter ir Salmonella. Šia liga vienodai dažnai serga ir vaikai, ir suaugusieji.

Kaip gydomas ūminis viduriavimas?

Gydoma simptomiškai – atkuriamas skysčių kiekis ir elektrolitų balansas organizme. Skiriama geriamųjų druskinių tirpalų. Gastroenteritui gydyti rekomenduojama skirti probiotikus, kurių teigiamas poveikis mažinant viduriavimo trukmę įrodytas atlikus klinikinius tyrimus. Nustačius bakterinį ligos sukėlėją, gydytojas gali paskirti gydymą antibiotikais. Antibiotikai nėra skiriami visiems pacientams.

Kuo ūminio viduriavimo atveju naudingi probiotikai?

Pirmiausia, probiotikai neleidžia prisitvirtinti patogeninėms bakterijoms prie žarnų gleivinės. Taip pat, jei tai probiotikas mieliagrybis, išlaikomas gleivinės vientisumas. Probiotikas mieliagrybis sintetina bakteriostatines ir bakteriocidines medžiagas, veikia virusų ir bakterijų toksinus. Tai padeda kovoti su į žarnyną patekusiu užkratu. Negana to, probiotikas mieliagrybis stimuliuoja imuninį atsaką, aktyvina žarnų fermentus, o tai taip pat labai svarbu sergant gastroenteritu. Visa tai trumpina viduriavimo trukmę ir skatina greičiau sveikti. Tyrimų rezultatai įrodė, kad pacientams, kurie vartojo probiotikus nuo ūminio gastroenterito pradžios, viduriavimo trukmė sumažėjo 1,5 paros.

 

Reklamos teksto parengimo data: 2019.02.23 <ID 51217755_20190327>

Reklamą parengė farmacijos kompanija UAB „Biocodex“

 

 

Pasidalinti šiuo straipsniu: