Vaiko slauga po viduriavimo

 

Kaip maitinti vaiką, kuris jau persirgo viduriavimu, kada baigti dietą ir duoti įprastą maistą?

Sveikstant po viduriavimo gana greitai, per kelias dienas, pereinama prie įprastinio maisto. Sprendžiama pagal vidurių pobūdį. Dažniau po virusų sukelto viduriavimo gali reikėti riboti pieno produktus, nes dėl žarnų gleivinės pažeidimo laikinai trūksta laktazės – fermento, skaldančio laktozę.

 

Kada duoti probiotikų ir kokių?

Po viduriavimo patariama duoti probiotikų, nes jie atnaujina gleivinės barjerinę funkciją, reguliuoja jos sekreciją, motoriką, dalyvauja virškinant ir pasisavinant medžiagas. Jie stimuliuoja reikalingų fermentų disacharidazių aktyvumą.

Probiotikas mieliagrybis Saccharomyces boulardii CNCM I-745® sintetina bakteriostatines ir bakteriocidines medžiagas, veikia virusų ir bakterijų toksinus, tai padeda kovoti su į žarnyną patekusiu užkratu. Be to, Saccharomyces boulardii CNCM I-745® stimuliuoja enterocitų brandą ir atsinaujinimą. Taip atkuriama reikalingų fermentų disacharidazių gamyba ir stimuliuojamas jų aktyvumas. Žarnyne sumažėja vandens, atkuriamas elektrolitų disbalansas, dėl to mažėja viduriavimas. Visa tai trumpina viduriavimo trukmę ir skatina greitesnį sveikimą.

 

Kada vesti į darželį ar mokyklą?

Į kolektyvą vaiką galima vesti, kai viduriavimas baigėsi ir vaikui jau nereikia laikytis dietos. Bakterinių viduriavimų atvejais darželį lankantiems vaikams kartojamas išmatų pasėlio tyrimas, nes ir pasveikę vaikai dar gali likti ligą sukėlusių mikroorganizmų „nešiotojais“. Tokiu atveju skiriama probiotikų ir po 10–14 dienų vėl kartojamas pasėlio tyrimas.

Probiotikas mieliagrybis (Saccharomyces boulardii CNCM I-745, vaistinėse randamas Enterol pavadinimu) vartojamas ūminiam viduriavimui gydyti. Jeigu per 2 dienas savijauta nepagerėja arba net pablogėja (išmatose būna kraujo pėdsakų ar pakyla temperatūra), rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Prieš vartojant vaistą rekomenduojama pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 

Reklamos teksto parengimo data: 2022.05.30 <ID 100683596>

Reklamą parengė farmacijos kompanija UAB „Biocodex“

 

Pasidalinti šiuo straipsniu: