Vaiko slauga po viduriavimo

Kalbamės su gydytoja doc. Egle Tamulevičiene.

 

Kaip maitinti vaiką, kuris jau persirgo viduriavimu, kada baigti dietą ir duoti įprastą` maistą?

Sveikstant po viduriavimo gana greitai, per kelias dienas, pereinama prie įprastinio maisto. Sprendžiama pagal vidurių pobūdį. Dažniau po virusų sukelto viduriavimo gali reikėti riboti pieno produktus, nes dėl žarnų gleivinės pažeidimo laikinai trūksta laktazės – fermento, skaldančio laktozę.

 

Kada duoti probiotikų ir kokių?

Po viduriavimo patariama duoti probiotikų, nes jie atnaujina gleivinės barjerinę funkciją, reguliuoja jos sekreciją, motoriką, dalyvauja virškinant ir pasisavinant medžiagas. Jie stimuliuoja reikalingų fermentų disacharidazių aktyvumą.

Rekomenduojami probiotikai, kurių efektyvumas įrodytas: Lactobacillus rhamnosus GG, mieliagrybis Saccharomyces boulardii, Lactobacillus reuteri DSM 17938, Lactobacillus acidophilus LB.

Probiotikas mieliagrybis sintetina bakteriostatines ir bakteriocidines medžiagas, veikia virusų ir bakterijų toksinus, tai padeda kovoti su į žarnyną patekusiu užkratu. Be to, Saccharomyces boulardii CNCM I-745® yra mieliagrybis, kuris stimuliuoja enterocitų brandą ir atsinaujinimą. Taip atkuriama reikalingų fermentų disacharidazių gamyba ir stimuliuojamas jų aktyvumas. Žarnyne sumažėja vandens, atkuriamas elektrolitų disbalansas, dėl to mažėja viduriavimas. Visa tai trumpina viduriavimo trukmę ir skatina greitesnį sveikimą.

 

Kada vesti į darželį ar mokyklą?

Į kolektyvą vaiką galima vesti, kai viduriavimas baigėsi ir jau jam nereikia laikytis dietos. Bakterinių viduriavimų atvejais darželį lankantiems vaikams kartojamas išmatų pasėlis, nes ir pasveikę dar gali likti ligą sukėlusių mikroorganizmų „nešiotojais“. Tokiu atveju skiriama probiotikų ir po 10–14 d. vėl kartojame pasėlį.

Pasidalinti šiuo straipsniu: