Už lango pavasaris, o vaikai nenustoja sirgti virusiniu viduriavimu
Dažniausiai virusinėmis infekcijomis vaikai serga rudens – žiemos periodu. Tačiau ir ankstyvas pavasaris reikalauja budrumo. Šiltas oras – palankios sąlygos virusams plisti.
Dažniausia infekcinio viduriavimo priežastis yra virusai, rečiau bakterijos. Virusai į žarnyną patenka per užterštą maistą, vandenį (šulinių, vandens telkinių). Taip pat infekcija gali plisti oro–lašeliniu būdu, nuo žmogaus žmogui, per nešvarias rankas, daiktus, žaislus.
Permainingi orai, kontrastas tarp oro lauke ir patalpose, šiltas ir drėgnas oras – palankios sąlygos virusams plisti. Užsikrėsti virusais labai lengva, nes jie ilgai išgyvena aplinkoje: ant kietų paviršių, čiaupų, rankų – 10–15 dienų, išmatose – apie 7 mėn. Ūminiu ligos periodu sergantys asmenys virusą išskiria apie 7 dienas. Kadangi užkrečiamoji dozė maža, o virusas labai gajus, jis greitai plinta kolektyvuose. Vaikai nemažai laiko praleidžia uždarose patalpose, kur greitai užsikrečia, nes itin glaudžiai tarpusavyje bendrauja. Štai ir priežastys, dėl kurių pavasarį tikimybė vaikui užsikrėsti nemažėja.
Kokią pagalbą turėtų suteikti tėveliai?
Infekcinio ūminio viduriavimo gydymo pagrindas yra greitas netektų skysčių ir elektrolitų atkūrimas, ligonio apsauga nuo dehidracijos pasikartojimo. Skysčių balansui normalizuoti netinka gaivieji ar gazuoti gėrimai. Rekomenduojama geriamųjų rehidracijos tirpalų. Taip pat rekomenduotina dieta: mažiau valgyti skaidulų turinčio maisto (kruopų, virtų morkų ir bulvių, jogurto, kefyro, džiūvėsių, liesos mėsos, virto obuolio, bananų).
Skysčių ir elektrolitų balansui atkurti gali būti paskirta ir medikamentų, pvz., sumažinančių skysčių išsiskyrimą žarnyne, tirštinančių vidurius ir retinančių tuštinimosi dažnį, kt. Vienas iš vaistų, tinkamų ūminio viduriavimo pagalbiniam gydymui, yra probiotikas mieliagrybis.
Kaip vaikui padėti greičiau pasveikti?
Probiotikų (pvz., mieliagrybio Saccharomyces boulardii) rekomenduojama, nes jis:
- sudaro nepalankias sąlygas ligą sukeliantiems virusams daugintis;
- stimuliuoja imuninius mechanizmus;
- apsaugo žarnyno gleivinę.
Ankstyvas mieliagrybio vartojimas susirgus ūminiu infekciniu viduriavimu atstato normalią žarnyno mikrobiotą ir taip sutrumpina ligos trukmę* (*šaltinis: More MI, Swidsinskii A. Cliin Exp Gastroenterol 2015; 8:237-55). Probiotikas mieliagrybis (vaistinėse parduodamas Enterol pavadinimu) vartojamas ūminio viduriavimo pagalbiniam gydymui.
Vaisto pakuotės lapelį galite rasti čia >>>
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.
Reklamos teksto parengimo data: 2020.02.21 <ID 67977846>
Reklamą parengė farmacijos kompanija UAB „Biocodex“