Kaip tėveliams suprasti, kad viduriavimą sukėlė virusas?

25–65 proc. ūminių viduriavimų sukelia virusai. Virusai sukelia uždegimą plonoje žarnoje. Virusų sukelto viduriavimo simptomai:

  • dažnas tuštinimasis, išmatos vandeningos, jų daug;
  • prieš tuštinimąsi ir jo metu gali nebūti pilvo spazmų;
  • pykinimas, vėmimas;
  • karščiavimas;
  • gali pasireikšti lengvi viršutinių kvėpavimo takų uždegimo požymiai (kosulys, sloga, gerklės skausmas).

Infekcinių viduriavimų trukmė – iki 2 savaičių. Viduriavimui užsitęsus, būtina kreiptis į vaikų ligų ar šeimos gydytoją.

 

Higienos svarba

Virusinių viduriavimų metu labai svarbi higiena – dažnas rankų plovimas, paviršių dezinfekcija, nes virusai gyvybingi išlieka ilgai. Nesilaikant higienos, užsikrečiama greitai. Rankas būtina plauti su muilu ir kuo dažniau, o sergančio asmens aplinkoje esančius daiktus ir paviršius gerai dezinfekuoti.

 

Kaip padėti organizmui pasveikti viduriuojant?

Svarbiausias infekcinių viduriavimų gydymo tikslas – atkurti vandens ir elektrolitų balansą. Todėl viduriuojant rekomenduojama vartoti daug skysčių, Svarbu žinoti, kad daug – tai nereiškia, kad vaikas vienu kartu turėtų išgerti visą ar pusę stiklinės. Skysčių jam reikia siūlyti dažnai, bet mažais kiekiais. Taip pat reikia žinoti, kad infekcinio viduriavimo metu prasčiau toleruojamas pieno cukrus (laktozė) ir fruktozė, todėl tikslinga nemaitinti vaiką saldaus pieno produktais, negirdyti koncentruotomis sultimis. Rekomenduotina  mažiau skaidulų turinčio maisto dieta.Vienas iš vaistų ūminio viduriavimo pagalbiniam gydymui yra probiotikas mieliagrybis.

Probiotikai gamina biologiškai veiklias medžiagas, kurios apsaugo žarnų gleivinę. Probiotikai stimuliuoja žarnyno limfinį audinį, nespecifinę (įgimtą) ir specifinę (įgytą) imunines reakcijas.

Probiotikas mieliagrybis yra 10 kartų didesnis už bakteriją, jis nekeičia normalios žarnyno mikrofloros ir nekolonizuoja žarnyno. Šis mieliagrybis per skrandžio rūgščių barjerą praeina nepakitęs, gyvybingas pasiekia klubinę ir storąją žarną, todėl jo teigiamas poveikis yra maksimalus. Jis veikia toksinus, mikrobų aktyvumą, skatina atsinaujinti natūralią žmogaus mikrobiotą, pagerina žarnų metabolines funkcijas, todėl geriau pasisavinamos tam tikros maisto medžiagos. Mieliagrybis Saccharomyces boulardii CNCM I-745® (vaistinėse parduodamas Enterol pavadinimu) skiriamas kaip pagalbinis ūminio viduriavimo gydymas. Jo rekomenduojama pradėti vartoti kuo anksčiau prasidėjus viduriavimui ir vartoti dar keletą dienų, jau praėjus simptomams.

Kodėl gydytojai rekomenduoja mieliagrybio vartoti dar kurį laiką po viduriavimo?

Mieliagrybis, atstatęs žarnyno mikrobiotą, iš žarnyno pasišalina per keletą dienų, o ligos padariniai organizme išlieka ilgiau.

 

Vaisto pakuotės lapelį galite rasti čia >>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. 

Reklamos teksto parengimo data: 2020.02.21 <ID 67977869>

Reklamą parengė farmacijos kompanija UAB „Biocodex“

 

Pasidalinti šiuo straipsniu: